Wyszukiwarka

Lista Innowacji

Antywłamaniowe bramy segmentowe i uchylne o budowie hybrydowej i wielowarstwowej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki - CTT
Branża: Geotechnika i budownictwo, Inżynieria materiałowa i technologie materiałowe
Kierownik: dr inż. Tomasz Majka
Broker: dr inż. Arkadiusz Rudawski
Telefon: 12 628 25 56
Email: arkadiusz.rudawski@pk.edu.pl
Możliwe formy komercjalizacji: sprzedaż, licencja

Rozwijana technologia pozwoli osiągnąć klasę, w której brama będzie odporna na przecięcia, nie ulegnie wyważeniu przez min. 5 minut, a jej sforsowanie będzie wymagało zastosowania cięższego sprzętu.

 

Dzięki zastosowaniu powłoki z tworzywa sztucznego otrzymanej w technologii wysokotemperaturowego prasowania, która chroni korpus, pałąk, otwór na zamek, ryzyko rdzewienia, wnikania kurzu i korozji jest ograniczone do minimum.

Opracowane rozwiązanie będzie przystosowane do zastosowań zewnętrznych, o pogrubionym korpusie i wzmocnionym pałąku.

 

Korzyścią wynikającą z potencjalnego wdrożenia wynalazku do produkcji będzie zapewnienie uniwersalnej konstrukcji bramy uchylnej i segmentowej odznaczającej się skuteczną ochroną przed wierceniem czy piłowaniem.

Poszukujemy partnera do rozwoju technologii i wprowadzenia produktu na rynek.

Słowa kluczowe: bramy antywłamaniowe,
Logo Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój Logo Rzeczpospolita Polska Logo Ministerstwo Edukacji i Nauki Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program pod nazwą „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowany jest w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).
Go to top