Kalendarium

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Zakończone wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Aktualności

Zdjęcie wystawców, stoiska i robota
W dniach 08-10.03.2024 mieliśmy przyjemność być wystawcą i reprezentować Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na targach Agrotech w Kielcach.
Ignacy Chorabik
Marzec 12, 2024
Grafika przedstawia okrąg we wnętrzu któreo widoczne są ludzkie sylwetki połączeone liniami
Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstała aplikacja, która ma wspierać podmioty gospodarcze i inne organizacje w podejmowaniu decyzji na podstawie analizy interesariuszy. Jednym z zastosowań narzędzia może być zwiększanie świadomości w zakresie formułowania celów zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju i praktyką odpowiedzialności społecznej (ESG). Narzędzie jest udostępniane bez opłat w ramach projektu badawczego.
Karolina Barnaś
Luty 15, 2024
„Powered by Politechnika Krakowska”. Kosmetyki oparte na patentach naukowców w polskich i zagranicznych drogeriach
Odkryta na Politechnice Krakowskiej nowa pochodna lupeolu, innowacyjnie zmodyfikowanego składnika kory brzozy, wkrótce będzie mieć swój debiut na rynku kosmetycznym. Nowy związek, opracowany przez dr inż. Magdalenę Malinowską z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, posłuży do stworzenia naturalnych produktów kosmetycznych o działaniu antystarzeniowym, intensywnie pielęgnującym i odbudowującym skórę. Wynalazek wprowadzi na rynek spółka LUBA. Jej nowe produkty, oparte na opatentowanym rozwiązaniu z PK, będą premierowo sygnowane znakiem jakości „Powered by Politechnika Krakowska”. 


Dominika Krassowska
Wrzesień 12, 2023
Na zdjęciu widać mężczyznę trzymającego się za głowę, wokół niego lotają wykresy, komórka, lupa, dłu
Karolina Barnaś
Czerwiec 30, 2023
Plakat wydarzenia  - prezentacj graficzna informacji zawartych w treści aktualności
Dnia 6 lipca 2023 roku na terenie przed budynkiem Wydziału Leśnego URK zostanie przygotowana specjalna strefa wystawiennicza EXPO, w ramach której odbędzie się pokaz najnowszych wynalazków i technologii opracowanych przez Zespoły naukowo-badawcze z Uniwersytetu. Wystawę koordynować będą pracownicy Centrum Transferu Technologii URK oraz Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o.
Justyna Warot
Czerwiec 29, 2023
Grupa osób (zespół naukowy URK odbierający nagrodę oraz organizatorzy  wręczający nagrodę) pozują do
Zespół naukowy z  Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zdobył wyróżnienie w XXV edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości", w kategorii „Produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki” oraz III miejsce w konkursie o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej.
Justyna Warot
Maj 25, 2023
plakat informacyjny dotyczący wydarzenia

Przez siedem ostatnich lat naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej, jak również wielu innych polskich uczelni, mieli możliwość rozwoju swoich wynalazków dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Programu Ministra „Inkubator Innowacyjności ” w ramach projektu pozakonkursowego MEIN „Wsparcie zarzadzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” nr POIR.04.04.00-00-0004/15 realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej między Ministrem Edukacji i Nauki a Ministrem Rozwoju i Finansów w dniu 16 listopada 2016 r. Priorytet IV, Działanie 4.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

 

Marcin Wójcik
Maj 15, 2023
Na zdjęciu widać grupę ludzi na scenie odbierającą wyróżnienie
Zespół naukowy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z firmą Galen–Ortopedia Sp. z o.o. otrzymali wyróżnienie w kategorii „Wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy” za projekt MesoCellA-Ortho - komórkowy produkt leczniczy terapii zaawansowanej dla zastosowań w ortopedii.
Karolina Barnaś
Kwiecień 28, 2023
12
Logo Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój Logo Rzeczpospolita Polska Logo Ministerstwo Edukacji i Nauki Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program pod nazwą „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowany jest w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).
Go to top